Forum www.lskmanager.fora.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Zasady ogólne gry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.lskmanager.fora.pl Strona Główna -> Zasady / Zasady ogólne gry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymek8911
Administrator



Dołączył: 29 Mar 2020
Posty: 1984
Przeczytał: 6 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 14:13, 17 Kwi 2022    Temat postu: Zasady ogólne gry

1. OGÓLNE

W lidze aktualnie znajduje się 10 zespołów, ale w przyszłości przy dużym zainteresowaniu może to się zmienić.

2. TAURON LIGA

W trakcie trwania sezonu zasadniczego zespoły grają ze sobą na zasadzie po 2 mecze każdy z każdym. Każdy zespół w tej fazie rozgrywek ma zatem do rozegrania 18 spotkań.
Po rundzie zasadniczej (przy aktualnej ilości zespołów) ostatni zespół spada bezpośrednio do 1 Ligi Kobiet, natomiast mistrz 1 Ligi uzyskuje awans do ekstraklasy.
Zespół, który zajął 9 miejsce po rundzie zasadniczej kończy swój sezon.
Zespoły z miejsc 5-8 grają półfinały (do 2 wygranych meczy), a następnie finały (do 3 zwycięstw) o ostateczną klasyfikacje na miejscach 5-8.
Zespoły z miejsc 1-4 grają półfinały (do 2 wygranych meczy), a następnie finały (do 3 zwycięstw) o ostateczną klasyfikacje na miejscach 1-4.
(Od sezonu 2024/25 zasada ta wchodzi w życie, aż do odwołania, z powodu dość nieoczekiwanych wyników w poprzednich latach)

3. TAURON PUCHAR POLSKI

System rozgrywek

1/16 FINAŁU

a) W 1/16 grają 24 drużyn:
I) 10 drużyn TAURON Ligi
II) 14 drużyny z 1 Ligi Kobiet.

b) Na drodze losowania powstaną pary meczowe zgodnie z diagramem rozgrywek.

c) Gospodarzami spotkań będą zespoły niższych klas rozgrywkowych lub drużyny wyżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach TAURON Ligi.

d) Zespoły rozegrają jedno spotkanie. Do następnej rundy awansują zwycięzcy meczów.

1/8 FINAŁU

a) 16 drużyn
I) 4 drużyn z TL
II) 12 zwycięskich drużyn z poprzedniej rundy

Pary meczowe zgodnie z diagramem rozgrywek.

b) Gospodarzami spotkań będą zespoły niższych klas rozgrywkowych lub drużyny wyżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach TAURON Ligi.

c) Zespoły rozegrają jedno spotkanie. Do następnej rundy awansują zwycięzcy meczów.

1/4 FINAŁU

a) 8 drużyn zwycięskich z poprzedniej rundy

Pary meczowe zgodnie z diagramem rozgrywek.

b) Gospodarzami spotkań będą zespoły niższych klas rozgrywkowych lub drużyny wyżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach TAURON Ligi.

c) Zespoły rozegrają jedno spotkanie. Do następnej rundy awansują zwycięzcy meczów.

FINAL FOUR

a) Drużyny, które awansowały z 1/4 utworzą półfinałowe pary meczowe zgodnie z diagramem rozgrywek.
Zwycięzcy meczów awansują do finału TAURON Pucharu Polski Kobiet.

b) Gospodarzami spotkań będą zespoły niższych klas rozgrywkowych lub drużyny wyżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach TAURON Ligi.


[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]

4. SUPERPUCHAR POLSKI

O Superpuchar Polski mierzą się ekipy, które zdobyły Tauron Puchar Polski oraz Mistrzostwo Polski w roku poprzedzającym. W przypadku, kiedy jedna ekipa zdobyła oba trofea, o Superpuchar zawalczy zdobywca Tauron Pucharu Polski oraz vice-mistrz Polski. Nagrodą za wygranie Superpucharu Polski jest 500 000 zł, które zasili budżet klubu zwycięzcy.

5. MIEJSCA W PUCHARY

Miejsca w europejskich pucharach przydzielane są na podstawie pozycji w rankingu CEV, dostępnego na stronie. Po każdym sezonie, ranking jest aktualizowany o punkty zebrane przez kluby z konkretnego kraju w danym roku. Miejsca w europejskich pucharach można wywalczyć jedynie za konkretne miejsca w lidze na koniec sezonu, wygranie Tauron Pucharu Polski nie jest premiowane awansem do europejskich pucharów.

6. ROZGRYWKI MIĘDZYNARODOWE

Liga Mistrzyń

W rozgrywkach Ligi Mistrzyń bierze udział łącznie 20 drużyn (18 drużyn z krajów zajmujących odpowiednie miejsca w rankingu CEV, oraz 2 drużyny, które wywalczą prawo do gry w tych rozgrywkach, w kwalifikacjach.
Kwalifikacje do LM rozpoczynają się zaraz na początku sezonu i obejmują 20 zespołów z 20 różnych krajów.
Ekipy podzielone będą na 4 grupy po 5 zespołów, w których rozegrają mecze na zasadzie każdy z każdym. Po tym etapie, najlepsze drużyny z każdej grupy utworzą pary finałowe (zwycięzca grupy A ze zwycięzcą grupy C, zwycięzca grupy B ze zwycięzcą grupy D). Wygrane drużyny z obu par uzyskają awans do fazy grupowej LM.
W fazie grupowej LM drużyny zostają podzielone na 5 grup po 4 drużyny, gdzie rozegrają po 2 mecze na zasadzie każdy z każdym. Do kolejnej rundy awansuje 5 najlepszych zespołów z każdej grupy, oraz 3 zespoły z największą ilością punktów. Przy losowaniu par ćwierćfinałowych 4 zespoły z 1 miejsc, które uzyskały najlepszy rezultat punktowy są rozstawione.
Półfinały oraz finały LM rozgrywane będą na zasadzie Final Four, na neutralnym terenie.

Puchar CEV

Do rozgrywek Pucharu CEV przystąpią 32 drużyny z różnych krajów, które na zasadzie losowania utworzą pary 1/16.
16 zespołów, które będą najwyżej sklasyfikowane, na podstawie swoich poprzednich występów w rozgrywkach europejskich, będą drużynami rozstawionymi.
Na tym etapie drużyny rozegrają ze sobą po dwa mecze, domowy oraz wyjazdowy. Do kolejnej rundy awansuje zespół, który w dwumeczu zgromadził więcej punktów. Jeżeli w dwumeczu oba zespoły uzyskały taką samą ilość punktów (np. wygrany mecz 3:0 , przegrany 0:3), to w takim wypadku o awansie do kolejnej rundy decyduje ZŁOTY SET, rozgrywany do 15 punktów.
Pary kolejnych rund zostaną utworzone na zasadzie drabinki, zwycięzca pary 1 zmierzy się ze zwycięzcą pary 2, zwycięzca pary 3 ze zwycięzcą pary 4 itd.

Klubowe Mistrzostwa Świata

Do rozgrywek Klubowych Mistrzostw Świata przystępują:
- Zdobywca złotego oraz srebrnego medalu LM w sezonie poprzedzającym
- Zdobywca złotego oraz srebrnego medalu Pucharu CEV w sezonie poprzedzającym
- Zdobywca złotego i srebrnego medalu Klubowych Mistrzostw Azji
- Zdobywca złotego i srebrnego medalu Klubowych Mistrzostw Ameryki

Zespoły zostają podzielone na dwie grupy po 4 zespoły ( w każdej grupie muszą znaleźć się dwa zespoły europejskie, jeden z Azji oraz jeden z Ameryki) i rozgrywają mecze systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy wchodzą do dalszej rundy, w której tworzą pary półfinałowe (1 msc z grupy A - 2 msc z grupy B, 1 msc z grupy B - 2 msc z grupy A). Zwycięzcy tych meczy zagrają w wielkim finale.

Rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata są organizowane w różnych miejscach świata, zazwyczaj na boiskach jednego z jej uczestników.

7. TRANSFERY

NIEAKTULANE Od sezonu 2024/25 w grze następuje zmiana dotycząca transferów. Do tej pory trenerzy mieli do dyspozycji tylko zawodniczki znajdujące się na liście transferowej, dodawanej przed rozpoczęciem transferów przed admina. Od tej pory trenerzy mają wolną rękę w sprawie przeprowadzanie transferów do swojego zespołu, tj. nie ma listy transferowej, z której trenerzy mogą wybierać zawodniczki, można złożyć propozycje kontraktu każdej ISTNIEJĄCEJ zawodniczce.

Wprowadzona została także dodatkowa opcja, dla nowych trenerów danego zespołu. Jeżeli dany użytkownik przejął konkretny zespół po sezonie i nie miał wpływu na przedłużenia kontraktów tego zespołu, ma możliwość zerwania kontraktu z dwoma zawodniczkami BEZPŁATNIE przed rozpoczęciem okienka transferowego, przy trzeciej i kolejnej zawodniczce klub musi zapłacić jej 50% kontraktu.

Bardzo proszę o uważanie na oferowane w zespole pozycje dla zawodniczek. Każdy trener przy próbie zakontraktowania danej zawodniczki musi określić jej rolę w zespole:

PODSTAWOWA ZAWODNICZKA - Jest to zawodniczka, którą trener wystawia na boisko przeważnie najwięcej razy w ciągu całego sezonu. Czasami jest to jedna z lepszych, pod względem umiejętności, siatkarek w ekipie. Najczęściej, lub zawsze gra w meczach o największą stawkę.

REZERWOWA ZAWODNICZKA - Jest to zawodniczka, która w założeniu ma "wchodzić z ławki" i pełnić funkcję zmienniczki dla koleżanek bardziej doświadczonych, lub tych z lepszą formą. Zawodniczka może grać dosyć często, ale zazwyczaj nie jest desygnowana do gry na najważniejsze pojedynki.

ZAWODNICZKA SZEROKIEGO SKŁADU - Jest to zawodniczka, która w założeniu pełni funkcję uzupełniającą w zespole na danej pozycji. Może to być młodsza siatkarka, która ma dopiero nabierać doświadczenia przy starszych koleżankach. Zazwyczaj nie występuje za często na parkiecie, nigdy nie gra w meczach o większą stawkę.

ZAWODNICZKA U-21 - Jest to zawodniczka dysponowana STRICTE do zespołu młodzieżowego, w którym ma szkolić swoje umiejętności i być może w przyszłości przejść do 1 zespołu. Taka zawodniczka zazwyczaj nie występuje wcale na parkietach ekstraklasy, ale mogą zdarzyć się wyjątki od tej reguły. Jeśli klub ma zamiar korzystać dosyć często z takiej zawodniczki to NIE MOŻE BYĆ ONA PRZENIESIONA DO ZESPOŁU MŁODZIEŻOWEGO!!!

8. ZASADY PRZEPROWADZENIA TRANSFERÓW

Poziom rozwoju klubu wpływa na to jakie zawodniczki chcą grać w naszym zespole, a także na ilość ofert jaką możecie złożyć siatkarkom przez całe okienko transferowe. Po pierwsze dzięki temu będziecie celować tylko w realne transfery, aby nie tracić puli dopuszczalnych ofert, a zawodniczki będą wiedzieć że to na nich najbardziej wam zależy po drugie będzie to motywacja do ciągłej pracy i rozwijania swojego klubu.
Poniżej znajduje się rozpiska ile ofert przypada na dany poziom rozwoju. *
(Jeżeli pierwszego dnia złożycie ofertę zawodniczce A ale drugiego dnia będziecie musieli dopiąć szczegóły – to liczy się to jako 2)
Poziom 12 – 20 ofert (do 2 ofert można dołączyć krótkie zachęcenie dlaczego siatkarka ma wybrać naszą ofertę)
Poziom 13 – 25 ofert (4 oferty...)
Poziom 14 – 30 ofert (6 ofert)
Poziom 15 – 35 ofert (8 ofert)
Poziom 16 – 45 ofert (10 ofert)
Poziom 17 – 60 ofert (12 ofert)
Poziom 18 – 75 ofert (14 ofert)
Poziom 19 – 85 ofert (16 ofert)
Poziom 20 – 100 ofert (20 ofert)

* - nie wliczają się w to transfery krajowe i wypożyczenia

PROSZĘ O NUMEROWANIE KAŻDEGO TRANSFERU
1. Imię i nazwisko zawodniczki
Wysokość kontraktu
Rola w zespole
Długość kontraktu
Interakcja z zawodniczką (opcjonalne) - możesz w kilku zdaniach zachęcić zawodniczkę podczas negocjacji.
2. Imię i nazwisko…

UWAGA WSZYSTKIE OFERTY SKŁADACIE W PRYWATNEJ WIADOMOŚCI DO ADMINA - MUCHA - nie ma niestety możliwości zahasłowania działów na fora.pl, dlatego też transfery przeprowadzimy w formie prywatnych wiadomości.

Transfery krajowe i wypożyczenia starują dzisiaj (tj. 18.07.2020)
Każdy trener może rozwiązać kontrakt z zawodniczką w trakcie trwania okienka transferowego. Jeśli zrobi to do końca 2 dnia okienka będzie musiał pokryć 50% kontraktu w pozostałych przypadkach odstępne wynosi 100% kontraktu.

9. ZIMOWE OKIENKO TRANSFEROWE

Transfery to zawsze bardzo emocjonujący okres na naszym managerze, a co się stanie, kiedy kluby będą miały możliwość robienia transferów dwa razy w sezonie? Shocked Przekonamy się o tym już po 9 kolejce Tauron Ligi! W międzyczasie kiedy nasze siatkarki udadzą się na zasłużony świąteczny odpoczynek działacze klubowi zdecydowanie nie będą próżnować! Zacznie się drugi najgorętszy okres w sezonie, który może sporo namieszać w ligowych rozgrywkach! Zimowe okienko transferowe może być także czasem pożegnań z zawodniczkami, które nie spełniły oczekiwań polskich zespołów przez pierwszą część sezonu. Może zdarzyć się też, że zawodniczka zażąda rozwiązania kontraktu...

Na podstawie poziomu rozwoju infrastruktury zespoły będą mieć określoną ilość ofert, które mogą złożyć swoim potencjalnym przyszłym zawodniczkom. (Dopuszczalne są transfery między klubami Tauron Ligi, jednak nie są dopuszczalne wypożyczenia w tym okresie)

Poziom 12 – 0 ofert (do 0 ofert można dołączyć krótkie zachęcenie dlaczego siatkarka ma wybrać naszą ofertę)
Poziom 13 – 0 ofert (0 oferty...)
Poziom 14 – 5 ofert (2 ofert)
Poziom 15 – 10 ofert (3 ofert)
Poziom 16 – 15 ofert (4 ofert)
Poziom 17 – 20 ofert (5 ofert)
Poziom 18 – 25 ofert (6 ofert)
Poziom 19 – 30 ofert (7 ofert)
Poziom 20 – 35 ofert (8 ofert)

PROSZĘ O NUMEROWANIE KAŻDEGO TRANSFERU!!!

1. Imię i nazwisko zawodniczki
Wysokość kontraktu
Odstępne dla klubu, z którego chcemy wykupić zawodniczkę
Klub, z którego chcemy wykupić zawodniczkę
Rola w zespole
Długość kontraktu
Interakcja z zawodniczką (opcjonalne) - możesz w kilku zdaniach zachęcić zawodniczkę podczas negocjacji.
2. Imię i nazwisko…

OKIENKO TRANSFEROWE:

Będziecie mogli składać dowolną ilość ofert dziennie (dowolną, ale nie większą, niż ta która wam przysługuje) przez okres począwszy od dnia następnego po zakończeniu 9 kolejki TL (przykładowo jeśli 9 kolejka przypadnie 20.01 to od 21.01 będziecie mogli składać oferty), aż do zakończenia Klubowych Mistrzostw Świata.
W przypadku okienka zimowego gdzie ilość ofert jest mocno ograniczona ponowne oferty do jednej zawodniczki będą liczone jako jedna oferta (przykładowo składacie ofertę jakiejś zawodniczce, a ona oczekuje większego kontraktu, to ta oferta liczy się jako jedna. Jedna zawodniczka = jedna oferta, nie ważne jak długo będziecie z nią negocjować)

Na oferty będą odpowiadał prawdopodobnie pod wieczór każdego dnia, ale może zdarzyć się też tak, że będę miał więcej wolnego czasu w któryś dzień, więc odpowiedzi mogą pojawić się też w ciągu dnia.

W w.w. okresie możecie także rozwiązywać kontrakty z zawodniczkami, które nie spełniły waszych oczekiwań w czasie pierwszej części sezonu. W przypadku rozwiązania umowy z jakąś zawodniczką musicie zapłacić 50% wartości jej kontraktu, plus 50k odszkodowania. Zawodniczki, które występują w waszym zespole na zasadzie wypożyczenia nie podlegają możliwości zerwania z nią kontraktu.
Możecie jednak dogadać się z klubem macierzystym i jeżeli ten wyrazi chęć, aby zawodniczka wróciła z wypożyczenia jest taka możliwość. W takim przypadku klub, w którym zawodniczka występowała na zasadzie wypożyczenia musi spłacić 50% kontraktu zawodniczki, a klub macierzysty będzie zobowiązany do końca sezonu dopłacić drugie 50% kontraktu zawodniczce (czyli przykładowo zawodniczka występuje na zasadzie wypożyczenia w klubie B i zarabia w nim 200k, w przypadku gdy zawodniczka ma wrócić do klubu macierzystego A klub B płaci jej odszkodowanie w wysokości 50% kontraktu, czyli 100k i taka zawodniczka wraca do klubu A, któremu do zapłaty do końca sezonu pozostaje tylko 100k kontraktu)
Klub, który przed sezonem zdecydował się wypożyczyć jakąś zawodniczkę do innego klubu nie może podczas zimowego okienka transferowego zażądać od klubu, z którym przeprowadził daną transakcję do "zwrotu" wypożyczonej zawodniczki. Taka transakcja może nastąpić tylko z dobrowolnej woli zawodniczki oraz klubu wypożyczającego.

Może zdarzyć się także sytuacja, w której zawodniczka grając w waszym klubie będzie chciała rozwiązać umowę, z powodu:

*małej ilości gry (w przypadku, gdy w kontrakcie był zapis o byciu podstawową zawodniczką) - w takiej sytuacji wina klubu jest zawiniona i musi on również zapłacić zawodniczce 50% wysokości jej kontraktu, plus 50k odszkodowania.
*niezadowalających wyników klubu (zawodniczka oczekiwała lepszych wyników zespołu, do którego zdecydowała się przyjść) - w takiej sytuacji zawodniczka chcąc rozwiązać kontrakt będzie musiała zapłacić 50k odszkodowania dla klubu (klub zapłaci 50% jej kontraktu, reszta kasy wraca do klubowego budżetu)
Oczywiście można nie zgodzić się na rozwiązanie kontraktu z zawodniczką w tym przypadku, ale w myśl zasady "z niewolnika nie ma pracownika" taka zawodniczka będzie miała zdecydowanie obniżony poziom nastroju, co będzie przekładać się na jej efektywność na treningach, a potem na meczach.

Może zdarzyć się także sytuacja, w której jedna z waszych zawodniczek zwróci uwagę jednego z zagranicznych zespołów, który zwróci się do Was z propozycją wykupienia zawodniczki. W sytuacji kiedy przystaniecie na ofertę klub chcący dokonać wykupienia przejmuje kontrakt zawodniczki + musi zapłacić odstępne dla waszego klubu (odstępne najpierw zaproponuje klub chcący dokonać wykupienia, jednak można się targować, ale trzeba uważać, bo jeśli już nastawicie się na "sprzedaż" danej zawodniczki a przesadzicie z wysokością odstępnego, klub zainteresowany może się wycofać)

UWAGA WSZYSTKIE OFERTY SKŁADACIE W PRYWATNEJ WIADOMOŚCI DO ADMINA - SZYMEK8911 - nie ma niestety możliwości zahasłowania działów na fora.pl, dlatego też transfery przeprowadzimy w formie prywatnych wiadomości.

10. PRZEDŁUŻANIE KONTRAKTÓW

Przedłużanie kontraktów z zawodniczkami rozpoczyna się z dniem zakończenia rundy zasadniczej siatkarskiej Tauron Ligi. Wtedy trenerzy mogą rozpocząć negocjacje ze swoimi zawodniczkami (zawodniczki, które występują w danym zespole na podstawie wypożyczenia, nie podlegają możliwości negocjowania z nimi kontraktu przez zespół, który je wypożycza, a jedynie przez klub macierzysty), odnośnie do kontraktu na kolejny rok/lata. Zawodniczka może nie zgodzić się na przedłużenie kontraktu z różnych powodów, np. zbyt mała ilość gry, chęć zmiany środowiska, propozycja z lepszego klubu, zbyt słaba pozycja zespołu w stosunku do oczekiwań.

11. KONTUZJE

- jest to miejsce, do którego trafiają zawodniczki kontuzjowane z danego zespołu. Kontuzje zawodniczek trafiają się "z przypadku" tj. są losowane, dlatego admin nie ma wpływu na to ile zawodniczek, z danego zespołu, dozna kontuzji w trakcie sezonu. Kontuzje są losowane po każdym meczu Tauron Ligi, ale wykluczają daną zawodniczkę z wszystkich rozgrywek, w jakich dany klub występuje (tj. również Puchar Polski oraz rozgrywki europejskie). Kontuzji może doznać nie tylko zawodniczka występująca w danym meczu na parkiecie, ale także zawodniczka odpoczywająca (kontuzja doznana na treningu).

NOWOŚĆ!

Od sezonu 2024/25 następują nowe zasady dotyczące kontuzji zawodniczek. Kondycja zawodniczki, która jest kontuzjowana stoi w miejscu (nie spada, ale też nie zwiększa się). Dopiero kiedy zawodniczka wyleczy się z kontuzji, wtedy jej kondycja staje się znów dynamiczna. Dodatkowo od tego sezonu obowiązuje lista kontuzji, których może doznać zawodniczka oraz czas jej rekonwalescencji:

- Wybicie palca - 1 kolejka
- Naderwanie mięśni brzucha - 1 kolejka
- Skręcenie stawu skokowego - 2 kolejki
- Złamanie palca - 3 kolejki
- Naderwanie mięśnia łydki - 4 kolejki
- Skręcenie nadgarstka - 4 kolejki
- Skręcenie stawu kolanowego - 5 kolejek
- Złamanie ręki - 6 kolejek
- Złamanie nogi - 8 kolejek
- Zerwanie więzadła krzyżowego - 12 kolejek
- Zerwanie ścięgna Achillesa - 15 kolejek

W przypadku kontuzji, którejś z zawodniczek, wykluczającej ją z gry na okres CO NAJMNIEJ 6 kolejek, dany klub ma prawo do przeprowadzenia TRANSFERU MEDYCZNEGO, jednak kroki dotyczące podjęcia transferu nie mogą być podjęte później, niż do kolejnego meczu ligowego. Po upływie tego czasu szansa na transfer medyczny przepada.

12. KONDYCJA

Kondycja zawodniczek - po każdym rozegranym meczu aktualizowana jest kondycja zawodniczek w zespole. Zawodniczki, które rozegrały w danym dniu mecz będą miały kondycje niższą o 1-2 punkty procentowe (w zależności od tego ile dostały piłek, ile razy atakowały, ich wieku itp.). Zawodniczkom, które nie brały udziału w danym meczu, wzrasta kondycja, również o 1-2 punkty procentowe (głównie w zależności od ich wieku).
Kondycja zawodniczek kontuzjowanych blokuje się w momencie doznania kontuzji i nie wzrasta, ani nie maleje, aż do czasu całkowitego wyleczenia kontuzji.

13. BIURO MANAGERA

Biuro Managera to dział, w każdym klubie do bezpośredniego kontaktu trenera z zawodniczkami. W tym miejscu trener ma możliwość porozmawiania ze swoimi zawodniczkami np. przed jakimś ważnym meczem, ale także w sprawach indywidualnych do każdej z zawodniczek, ewentualnej próby przekonania zawodniczki do pozostania w zespole itd. ROZMOWY Z ZAWODNICZKAMI NIE MAJĄ WPŁYWU NA KONDYCJĘ, CZY FORMĘ ZAWODNICZKI W TRAKCIE TRWANIA MECZU, aczkolwiek kiedy trener często rozmawia i wspiera swoje zawodniczki, mogą być one później bardziej chętne do pozostania w zespole na kolejne sezony.

14. ZARZĄD

Zarząd jest to dział, w każdym klubie do bezpośredniego kontaktu trenera z władzami klubu. Trener może zgłosić się do zarządu np z prośbą o podniesienie poziomu infrastruktury klubu, dzięki czemu będzie on atrakcyjniejszy dla "lepszych" zawodniczek.

Ceny podniesienia infrastruktury oraz koszty późniejszego utrzymania klubu:

Stopień rozwoju klubu Koszty utrzymania Jednorazowy koszt podniesienia poziomu rozwoju
20 4 500 000,00 zł 3 000 000,00 zł
19 4 150 000,00 zł 2 750 000,00 zł
18 3 750 000,00 zł 2 750 000,00 zł
17 3 600 000,00 zł 2 500 000,00 zł
16 3 200 000,00 zł 2 250 000,00 zł
15 2 700 000,00 zł 1 850 000,00 zł
14 2 200 000,00 zł 1 400 000,00 zł
13 1 700 000,00 zł 1 000 000,00 zł
12 1 150 000,00 zł 650 000,00 zł
11 600 000,00 zł 300 000,00 zł


Dodatkowo jest to także forum, w którym pojawiają się oceny zarządu względem pracy danego trenera na przestrzeni całego sezonu. Oceny od tej pory będą pojawiać się tylko i wyłącznie na koniec każdego sezonu. Zarząd w tym momencie będzie rozliczał się z trenerem z efektów jego pracy, z tego czy, i ile, udało się spełnić wymagań sponsorskich. Po zakończeniu sezonu, jeśli wyniki trenera z zespołem były niezadowalające, zarząd może pożegnać się z danym szkoleniowcem i rozpocząć rekturację na nowego trenera.

15. BUDŻET

W tej zakładce każdy z trenerów, przed rozpoczęciem danego sezonu, wybiera sobie sponsora tytularnego dla swojego zespołu. Wraz z wybraniem sponsora trener bierze na siebie odpowiedzialność spełnienia jego wymagań, za które sponsor wypłaca określoną ilość pieniędzy, które zostają dodane do budżetu klubu na koniec każdego sezonu. Na końcową ilość budżetu mają także wpływ: wysokości kontraktów zawodniczek, nagrody za typerkę oraz za aktywne prowadzenie klubowych social mediów, koszty utrzymania klubu (zależą od poziomu rozwoju infrastruktury klubu), wybranego poziomu scoutingu, premie przyznawane za zajęcie konkretnych miejsc w TL, PP oraz rozgrywkach europejskich.

Aby klub mógł wystartować w rozgrywkach Tauron Ligi jego budżet musi być równy, bądź większy, niż 1 000 000 zł przed rozpoczęciem transferów. Jeżeli trener przejął klub po innym trenerze, który mocno zadłużył klub, taki trener, jeżeli chce wystartować w rozgrywkach z danym klubem, musi zrobić wszystko, aby wyciągnąć zespół z długów. Może to zrobić za pomocą degradacji poziomu infrastruktury (do budżetu klubu wraca jednorazowa kwota za podniesienie poziomu infrastruktury, np. degradacja z 16 na 15 poziom - do kasy klubu wpada 2 250 000,00 zł oraz obniżają się koszty utrzymania klubu, jednak spada atrakcyjność klubu na rynku transferowym), zerwaniem kontraktu z zawodniczkami, prośbą o dofinansowanie od zarządu.

NOWOŚĆ!

Koniec z "rozdawnictwem" pieniędzy przez zarząd. Do tej pory zarząd dosyć często przystawał na prośby trenerów o dofinansowania klubu. Od tej pory, aby zarząd zgodził się na dofinansowanie potrzebny jest na prawdę WAŻNY POWÓD. Może to być np trudna sytuacja finansowa klubu i mało pieniędzy na przeprowadzenie transferów.
Zarząd nie wypłaci pieniędzy klubowi m.in na podniesienie poziomu infrastruktury, czy transfery na "lepsze zawodniczki", jeżeli klub dysponuje na tyle dużym budżetem, że w pełni jest w stanie zbudować za niego dobry skład.
Kwoty wypłacane z zarządu do klubu są losowe, przeważnie nie takie same, opierające się m.in. na poziomie infrastruktury klubu, prestiżu, osiągnięciach, czy ważności samego powodu.

16. SCOUTING

Każdy zespół ma możliwość zatrudnienia własnego scouta, który będzie mógł zajmować się wyszukiwaniem zdolnych zawodniczek w trakcie sezonu.

Dostępne poziomy:

Brak scouta
---

1 poziom
Koszty: 50 000 zł na sezon
Skala błędu: +/- 0,6 (poziom umiejętności)
Zasięg: Polska
Raporty: 1 zawodniczka na sezon

2 poziom
Koszty: 100 000 zł na sezon
Skala błędu: +/- 0,4 (poziom umiejętności)
Zasięg: Europa
Raporty: 2 zawodniczki na sezon

3 poziom
Koszty: 150 000 zł na sezon
Skala błędu: +/- 0,2 (poziom umiejętności)
Zasięg: Cały świat
Raporty: 3 zawodniczki na sezon

Przed wysłaniem scouta będziemy mogli wybrać dwie opcje wyszukiwania (Ogólne bądź konkretna zawodniczka).

Ogólne
Pozycja: (wybieramy pozycje)
Wiek: (ustalamy przedział wiekowy)
Narodowość: (jedna konkretna lub wszystkie)

Konkretna zawodniczka

SCOUTA można wysłać na zwiady:
a) na początku sezonu (max przed 3 kolejką) - wtedy powrót przed zimowym okienkiem
b) po rundzie zasadniczej TL (przed startem play-offow) - wtedy powrót przed głównym okienkiem transferowym

______________________________________________________

Przykład:

Klub ABC posiada scouting na poziomie drugim więć może wyszukać dwie zawodniczki z Europy.

Przykład zlecenia dla scouta: (poziom 2)

1) Ogólne
Pozycja: Przyjmująca
Wiek: 18-24
Narodowość: bez znaczenia

2) Konkretna zawodniczka: Anna Kowalska


Przykład raportu:

Imię i nazwisko: Anna Kowalska
Wiek: 22 lata
Liga: 1 liga Polska
Klub: ABC
Śr um: 13,1 (rzeczywista umiejętność 13,5 - mieście się w marginesie błędu 0,4)
Potencjał: 15
Jest zawodniczką o zbliżonych umiejętnościach do XXX. Do jej największych atutów zalicza się technikę oraz kreatywność.

17. ZAPLECZE KLUBOWE DLA MŁODYCH ZAWODNICZEK

Od sezonu 2024/25 dajemy możliwość klubom Tauron Ligi do rozwoju młodych zawodniczek. Od tego sezonu w każdym zespole pojawi się nowa zakładka o nazwie "ZESPÓŁ U-21", gdzie każdy z trenerów będzie mógł przenieść zawodniczki do 21 lat, należące do klubu. Zawodniczki te, pod okiem specjalnego trenera juniorek, będą mogły podnieść swoje umiejętności, niezależnie od tego, czy będą wystawiane do składów meczowych przez trenera, czy nie. Oczywiście podnoszenie ich umiejętności będzie zależało od wyboru poziomu ich trenera.
UWAGA! Trener może przenieść do zespołu U-21 tylko i wyłącznie zawodniczki, które wcześniej związały się z klubem kontraktem!!! Zakładka nie będzie uzupełniona w zawodniczki, trenerzy chcący umieścić tam jakąś zawodniczkę muszą "nabyć" ją w czasie okienka transferowego. W zespole U-21 mogą przebywać także zawodniczki zagraniczne.

Możliwe do wybrania poziomy:

Poziom 0

Zawodniczki przebywające na zapleczu będą traktowane jak normalne zawodniczki i przy braku gry ich umiejętności nie będą się podnosić, a wręcz spadać.

Poziom 1

Koszt trenera: 50 000 za sezon
Na tym poziomie zawodniczki, które przebywają na zapleczu mogą być spokojne o swoje umiejętności. Nawet jeśli nie zagrają ani jednego meczu w sezonie ich śr. umiejętności nie spadną, ale żeby się podniosły muszą zagrać kilka spotkań.

Poziom 2

Koszt trenera: 150 000 za sezon
Na tym poziomie zawodniczki, które przebywają na zapleczu mają zapewniony w miarę profesjonalny trening ze swoim szkoleniowcem, dzięki czemu ich umiejętności na pewno się nie obniżą, a mogą wzrosnąć (zazwyczaj max 1 punkt), nawet jeśli nie zagrają ani jednego meczu w lidze. W przypadku kiedy młoda zawodniczka występuje również w meczach, jej śr. umiejętności mogą podnieść się jeszcze bardziej.

Poziom 3

Koszt trenera: 300 000 za sezon
Na tym poziomie zawodniczki, które przebywają na zapleczu mają zapewniony w pełni profesjonalny trening ze swoim szkoleniowcem. Takie zawodniczki, nawet jeśli nie rozegrają ani jednego meczu są w stanie podnieść swoje umiejętności nawet o 2 punkty. W przypadku, kiedy zawodniczka dodatkowo gra jeszcze w spotkaniach wzrost umiejętności może się zwiększyć.

18. EKSPLOZJA TALENTU - NOWOŚĆ!
Twoja siarkarka rozgrywa sezon życia?! Od tej pory może ona liczyć na szybkie przeskoczenie na wyższy poziom - im młodsza zawodniczka tym większe prawdopodobieństwo na ponadprzeciętny wzrost umiejętności 0,4-0,6. Ilu eksplozji można spodziewać się w ciągu sezonu?
W każdej lidze może zdarzyć się to tylko raz na sezon, trudno jednak przewidzieć ile takich skoków może być łącznie. Wszystko zależy od tego czy jakaś zawodniczka rzeczywiście będzie wykraczać formą poza swoje umiejętności, więc nie można traktować tego jako pewnik. Wszystkie eksplozje talentu będą ogłaszane w mediach społecznościowych.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez szymek8911 dnia Pon 12:37, 18 Kwi 2022, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.lskmanager.fora.pl Strona Główna -> Zasady / Zasady ogólne gry Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Emule.
Regulamin