Posty: 773
Przeczytał: 27 tematów

PostWysłany: Sob 13:46, 12 Gru 2020    Temat postu: sparing

<center>PORAŻKA Z GOSPODYNIAMI NA ZAKOŃCZENIE TURNIEJU!</center>

<center>Z bilansem 1 zwycięstwa i 1 porażki przystąpiły zespoły MKS Sante Kalisz i BKS Ustronianka Bielsko-Biała do ostatniego pojedynku. Już od początku spotkania było wiadomo, że będzie to bardzo zacięte spotkanie, którego stawką było pierwsze miejsce. Gospodynie zaczeły od mocnego C wypracowując sobie już na początku kilkupunktową przewagę. Bielszaczanki jednak nie zamierzały odpuszczać, i set rozstrzygnął się dopiero w końcówce, gdzie zimną głowę zachowały gospodynie. Drugi set to koncertowa gra podrażnionych zawodniczek #dawida2422 , które wygrały seta dosyć pewnie. Trzeci i czwarty set to znowu powrót do świetnej gry gospodyń, które wygrały odpowiednio do 17 i 22. MVP spotkania została wybrana Katarina Lazovic, a zawodniczką wyróżnioną z drużyny BKS Ustronianka Bielsko-Biała została Adela Helic, która zdobyła 33 punkty.</center>

<center>MKS Sante Kalisz - BKS Ustronianka Bielsko Biała 3:1 (25:23, 20:25, 25:17, 25:22)</center>

<center>MKS Sante Kalisz: Grabka (2), Lazovic (21), Centka (8 ), Atkinson (24), Szperlak (12), Gryka (8 ), Łysiak</center>

<center>BKS Ustronianka Bielsko-Biała: Kaczmar (1), Adams (15), Pacak (8 ), Helic (33), Gray (7), Moskwa (11), Adamek</center>

</center>

Ostatnio zmieniony przez dawid2422 dnia Sob 21:40, 23 Sty 2021, w całości zmieniany 2 razy
dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Śro 21:08, 16 Gru 2020    Temat postu: TAURON LIGA

<center>PORAŻKA Z MISTRZEM POLSKI W INAUGURUJĄCYM MECZU!</center>

<center>[link widoczny dla zalogowanych]</center>

<center>Już przed pierwszym gwizdkiem wielu skazywało siatkarki BKS Bielsko-Biała na pożarcie. Chemik, naszpikowany gwiazdami, zaczął mecz bardzo nerwowo, zaś drużyna gości - odwrotnie. Bielszaczanki wyszły na boisko pewne siebie, praktycznie do końca seta grając na równi z Mistrzem Polski. Jednak po dramatycznej walce, w końcówce okazały się być lepsze "Chemiczki", które wygrały do 28. W drugim secie, podrażnione gospodynie nierówną grą, wzieły sprawę w swoje ręce i dosyć pewnie rozstrzygnęły go na swoją korzyść 25:20. Trzeci set to ponownie koncertowa gra Chemika i niemoc Bielska-Białej, w wyniku czego na tablicy pojawił się wynik 25:16 i cały mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla gospodyń. Po meczu trener #dawid2422 wypowiedział się następująco: "To była bardzo ciężka inauguracja dla nas. Chemik, Mistrz Polski zaprezentował kapitalną siatkówkę, górując w kazdym elemencie nad nami. Mamy nową drużynę i potrzebujemy czasu, żeby wszsytko "dopracować" i przede wszystkim zgrać się ze sobą. Myślę, że z meczu na mecz będziemy prezentować się jako drużyna coraz lepiej. Gratulację dla Chemika za świetne rozpoczęcie sezonu, i życzę powodzenia w dalszych spotkaniach. My postaramy się wyciągnąć wnioski z tego spotkania."</center>

<center>LOTOS Chemik Police - BKS Ustronianka Bielsko-Biała 3:0 (30:28, 25:20, 25:16)
MVP: Agnieszka Kąkolewska (LOTOS Chemik Police)
</center>

<center>Police: Skorupa 2, Martinez 10, Wasilewska 6, Grobelna 21, Mędrzyk 15, Kąkolewska 10, Maj-Erwardt (L)

Bielsko: Mras 3, Adams 10, Pacak 2, Helić 22, Gray 14, Janicka 4, Adamek (L)
</center>

Ostatnio zmieniony przez dawid2422 dnia Sob 21:39, 23 Sty 2021, w całości zmieniany 1 raz
dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Śro 11:28, 23 Gru 2020    Temat postu: NOWY SEZON

<center>WYGRANA Z DRUŻYNĄ PKN ORLEN LEGIONOVIA LEGIONOWO!</center>

<center>W drugiej kolejce Tauron Ligi, zespół BKS Ustronianka Bielsko-Biała podejmował drużynę PKN Orlen Legionovia Legionowo, która ma aspiracje do walki o medale. Zespół z podbeskidzia wyciągnął wnioski z poprzedniego spotkania, i zaczął spotkanie bardzo pewnie wygrywając seta do 22. W drugim secie walka toczyła się punkt za punkt do samego końca, gdzie więcej zimnej krwi zachowały gospodynie zwyciężając na przewagi do 26. Trzeci set, podrażnione legionowianki, zaczęły z wysokiego C i praktycznie przez całość jego trwania prowadziły kilkoma punktami, wygrywając seta do 22. Czwarty set to wisienka na torcie meczu, gdyż był on pełen dramaturgii i walki do upadłego. Oba zespoły dały pokaz świetnej gry , gdzie dwoma punktami okazały się lepsze gospodynie i zasłużenie wygrały cały mecz 3:1. MVP spotkania została wybrana Magdalena Damaske, która zdobyła dla zwycięskiej drużyny 23 punkty.</center>

<center>BKS Ustronianka Bielsko-Biała - PKN Orlen Legionovia Legionowo 3:1 (25:22, 28:26, 22:25, 30:28 )
MVP: Magdalena Damaske (BKS Ustronianka Bielsko-Biała)
</center>

<center>Bielsko: Kaczmar 7, Adams 13, Janicka 11, Helić 19, Damaske 23, Moskwa 9, Adamek (L)
Legionowo: Mirković 2, Wellna 13, Żabińska 7, Szczurowska 26, Stranzali 29, Aleksić 8, Portalska (L)
</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Śro 12:17, 06 Sty 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>SROGA LEKCJA OD ZESPOŁU Z WROCŁAWIA!</center>

<center>W ramach 3 kolejki Tauron Ligi, zespół BKS Ustronianka Bielsko-Biała zagrał we Wrocławiu z gospodarzem - KGHM Volley Wrocław. Gospodynie, który wyszły na mecz w bardzo mocnym składzie, zaczeły dosyć nerwowo, co skrzętnie wykorzystywały przyjezdne. Walka punkt za punkt toczyła się praktycznie do samego końca, jednak to gospodynie były lepsze w samej końcówce o 2 punkty, czego skutkiem wygrały seta do 25. Drugi i trzeci set to partie, o których BKS musi jak najszybciej zapomnieć - bez historii, z dominacją gospodyń, które nakręcały się z akcji na akcję, wygrywając kolejno do 22 oraz do 20. MVP spotkania wybrana została przyjmująca Maret Balkestein-Grothues, zdobywczyni 15 punktów.</center>

<center>"Jechaliśmy do Wrocławia nastawieni na walkę i licząc na zdobycie chociaż jednego punktu. Jednak szybko nasze plany zostały sprowadzone na parter i tak klasowy zespół, jakim jest Wrocław, pokazał swoją siłę i doświadczenie. Nie jestem zadowolony z tego spotkania, mamy jeszcze dużo do poprawy w swojej grze i zapewniam, że wyciągniemy wnioski z tego meczu." - powiedział po meczu trener Bielszaczanek #dawid2422 . W następnej kolejce zespół BKS Ustronianka Bielsko-Biała na swoim parkiecie podejmie GLS Pałac Bydgoszcz.</center>

<center>KGHM Volley Wrocław - BKS Ustronianka Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:22, 25:20)
MVP: Maret Balkestein-Grothues (KGHM Volley Wrocław)</center>

<center>Wrocław: Kowalewska 2, Balkestein 15, Bałucka 8, Gałucha 19, Murek 9, Pencova 7, Medyńska (L)
Bielsko: Kaczmar 3, Skrzypkowska 10, Janicka 3, Wańczyk 14, Damaske 25, Pacak 4, Adamek (L)</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Sob 12:16, 09 Sty 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>WYGRANA W BARDZO WAŻNYM MECZU!</center>

<center>W 4 kolejce Tauron Ligi, zespół BKS Ustronianka Bielsko-Biała podejmował drużynę GLS Pałac Bydgoszcz. Już przed samym starciem zapowiadano, że będzie to mecz z kategorii tych za "6 punktów", gdyż drużyna z Bydgoszczy to rywal, który ma takie same cele jak my. Gospodynie, podrażnione gładką porażką w poprzedniej kolejce, wyciągnęły lekcje z tego spotkania, i wygrały 3:1. MVP spotkania wybrana została rozgrywająca Anna Kaczmar.</center>

<center>BKS Ustronianka Bielsko-Biała - GLS Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:23)
MVP: Anna Kaczmar (BKS Ustronianka Bielsko-Biała)
</center>

<center>Bielsko: Kaczmar 3, Adams 12, Janicka 6, Helić 27, Damaske 12, Moskwa 10, Przybyła (L)
Bydgoszcz: Van de Vyver 4, Żurowska 15, Połeć 5, Rasińska 28, Muszyńska 9, Grant 8, Jagła (L)
</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Nie 18:05, 17 Sty 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>PORAŻKA Z BUDOWLANYMI ŁODŹ!</center>

<center>W 5 kolejce Tauron Ligii zespół BKS Ustronianka Bielsko-Biała udał się w podróż do Łodzi w celu rozegrania spotkania z zespołem Budowlanych. Trener Bielska, w porównaniu do poprzednich spotkań, zdecydował się wystawić w pierwszej szóstce Alexe Gray w miejsce Magdaleny Damaske, która potrzebowała troszkę odpoczynku. Budowlane zaś wystąpiły w najmocniejszym składzie, z Ana Cleger na czele. Pierwszego seta Budowlane zaczęły z wysokiego C, zaś przyjezdne wyglądały, jakby jeszcze nie do końca zaklimatyzowały się w Łodzi, czego skutkiem był przegrany set do 13. Drugi set to zdecydowanie lepsza gra Bielska, szczególnie za sprawą Mckenzie Adams. Bielszczanki wygrały go do 21. Trzeci i czwarty set to powrót do skutecznej gry Budowlanych, które padły ich łupem odpowiednio do 18 i 22. MVP meczu wybrana została Małgorzata Lisiak, autorka 13 punktów.</center>

<center>Grot Budowlani Łódź - BKS Ustronianka Bielsko-Biała 3:1 (25:13, 21:25, 25:18, 25:22)
MVP: Małgorzata Lisiak (Grot Budowlani Łódź)</center>

<center>Bud. Łódź: Bongaerts 4, Bergmann 18, Lewandowska 6, Cleger 16, Grajber 18, Lisiak 13, Garstka (L)
Bielsko: Kaczmar, Gray 12, Moskwa 7, Helić 13, Adams 17, Pacak 5, Przybyła (L) </center>

Ostatnio zmieniony przez dawid2422 dnia Nie 16:11, 24 Sty 2021, w całości zmieniany 1 raz
dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Pon 10:42, 18 Sty 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>BOLESNA PRZEGRANA PO TIE-BREAKU!</center>

<center>Mecz z zespołem E-leclerc Radomka Radom był przez wielu zapowiadany jako mecz kolejki. Zarówno BKS Ustronianka Bielsko-Biała jak i zespół z Radomia będą walczyć o grę w fazie play off dlatego też dziewczyny obu drużyn wyszły na mecz z bojowym nastawieniem. Pierwszy set od początku układał się po myśli gospodyń, które głównie dzięki skutecznym blokom wygrały go do 20. Drugi i trzeci set to zdecydowanie lepsza gra w ataku radomskiego zespołu, na które bielszaczanki nie mogły znaleźć recepty. W rezultacie, przyjezdne wygrały oba sety do 20 i 24. Czwarty set to dominacja na siatce gospodyń, które pewnie wygrały do 17. Tie-break, po bardzo emocjonujących wymianach, padł łupem E-Leclerc Radomka Radom do 12, i to goście mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w sezonie. MVP meczu została wybrana Janisa Johnson, która zdobyła 20 punktów.</center>

<center>BKS Ustronianka Bielsko-Biała - E.LECLERC Radomka Radom 2:3 (25:20, 20:25, 24:26, 25:17, 12:15)
MVP: Janisa Johnson (E.LECLERC Radomka Radom)</center>

Radom: Chrzan 3, Johnson 20, Wojtowicz 9, Pogoda 16, Bokan 26, Ogoms 3, Saad (L)</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Sob 21:23, 23 Sty 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>BKS USTRONIANKA BIELSKO-BIAŁA WYWOZI Z RZESZOWA 3 PUNKTY!!</center>

<Center>To co przez wielu wydawało się niemożliwe - stało się! BKS Ustronianka Bielsko-Biała, który wystąpił w rezerwowym składzie, pokonał zdecydowanego faworyta na jego terenie- drużynę KS Alior Bank Rzeszów 3:1. Pierwsza partia nie zapowiadała się najlepiej dla drużyny przyjezdnych. Goście zaczęli spotkanie dosyć nerwowo, popełniając masę własnych błędów, co Rzeszów skrzętnie wykorzystywał i wygrał seta do 17. Dwa kolejne sety to dużo lepsza gra drużyny z Podbeskidzia, głównie za sprawą skutecznej grze w ataku kanadyjki Alexy Gray oraz świetnej grze w bloku Joanny Pacak. Oba sety rozstrzygnęły się na przewagi, w których lepszy okazał się zespół BKS. Czwarta partia miała podobny przebieg do pierwszej- tylko, że w odwrotnej kolejności drużyn. To BKS, podbudowany wygranymi w dwóch poprzednich partiach, zaczął dyktować warunki, na które Rzeszów nie mógł znaleźć recepty, czego skutkiem była wygrana do 19. MVP spotkania wybrana została Alexa Gray, która zdobyła 23 punkty.</center>

<center>"W meczu przeciwko drużynie z Rzeszowa miały okazję zagrać zawodniczki, które dotąd przeważnie pełniły funkcję rezerwowych. Cieszę się, że wszystkie te siatkarki pokazały się z bardzo dobrej strony, dzięki czemu mam teraz duży ból głowy przy wystawianiu wyjściowych składów na nastepne spotkania (śmiech). Przed tym spotkaniem miałem zebranie z moimi podopiecznymi, od których oczekiwałem przede wszystkim walki o każdą piłkę i wielkiego zaangażowania- właśnie to widziałem w dzisiejszym spotkaniu i uważam, że nasza zespołowość i wola walki pozwoliły na sprawienie ogromnej niespodzianki. Wracamy do domu w świetnych nastrojach, jednak nie popadamy w huraoptymizm, gdyż przed nami bardzo ważne spotkanie z Kaliszem, który wydaje się naszym głównym rywalem w walce o fazę play off. Mam nadzieję, że w tym spotkaniu również pokażemy się z dobrej strony, bo nasze apetyty na wygrane stale rosną."</center>

<center>KS ALIOR Bank Rzeszów - BKS Ustronianka Bielsko-Biała 1:3 (25:17, 23:25, 25:27, 19:25)
MVP: Alexa Gray (BKS Ustronianka Bielsko-Biała)</center>

<center>Rzeszów: Szpak 2, Frantti 16, Polańska 8, Nwakalor 15, Bayramova 15, Hawryła 7, Kulig (L)
Bielsko: Kaczmar 3, Skrzypkowska 17, Moskwa 6, Wańczyk 14, Gray 23, Pacak 10, Adamek (L)</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Pon 9:45, 25 Sty 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>BKS USTRONIANKA BIELSKO-BIAŁA KONTYNUUJE PASSĘ ZWYCIĘSTW! </center>

<center>Mecz z drużyną Sante MKS Kalisz zapowiadał się niezwykle interesująco i wielu określało go mianem "meczu kolejki". Już od pierwszego gwizdka dziewczyny pokazywały na boisku ogromną walkę i chęć zwycięstwa. Akcje były długie, wyczerpujące a sety, po za tym drugim, w którym zdecydowanie dominował zespół z Podbeskidzia, rozstrzygały się w samej końcówce. To tylko świadczyło o tym, jak ważne to było spotkanie dla obu drużyn. Ostatecznie to gospodynie mogły się cieszyć z jakże ważnych 3 punktów, a MVP tego spotkania wybrana została środkowa Joanna Pacak- autorka 11 punktów.</center>

<center>BKS Ustronianka Bielsko-Biała - Sante MKS Kalisz 3:1 (25:23, 25:14, 25:27, 25:23)
MVP: Joanna Pacak (BKS Ustronianka Bielsko-Biała)</center>

<center>Bielsko: Kaczmar 4, Damaske 17, Janicka 6, Helić 22, Gray 10, Pacak 11, Adamek (L)
Kalisz: Grabka, Łukasik 15, Gryka 7, Atkinson 17, Lazović 14, Baijens 9, Mazur (L)</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Wto 9:48, 02 Lut 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>ZWYCIĘSKA PASSA PRZERWANA PRZEZ "ŁODZKIE WIEWIÓRY"</center>

<center>BKS Ustronianka Bielsko-Biała, niesiony poprzednimi wygranymi, jechał do Łodzi po wygraną i zdobycie ważnych punktów do tabeli. Niestety, po za pierwszym setem, który wygrał BKS, to tym razem gospodynie dyktowały warunki i nie pozwoliły sobie na stratę choćby jednego punktu. Pewne trzy sety wygrane do 22, 19 i 16 dały im wygraną 3:1 a MVP wybrana została libero Angelika Bulbak.</center>

<center>ŁKS Commercecon Łódź - BKS Ustronianka Bielsko-Biała 3:1 (20:25, 25:22, 25:19, 25:16)
MVP: Angelika Bulbak (ŁKS Commercecon Łódź)</center>

<center>ŁKS Łódź: Bechis 4, Różański 12, Gancarz 5, Klimets 20, Bączyńska 19, Kwiatkowska 4, Bulbak (L)
Bielsko: Mras 1, Adams 19, Moskwa 2, Helić 24, Damaske 9, Pacak 5, Przybyła (L)</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Pon 19:54, 08 Lut 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>MISTRZ POLSKI ZGARNIA 3 PUNKTY !</center>

<center>W 10 kolejce Tauron Ligii, zespół BKS Ustronianka Bielsko-Biała podejmował na swoim terenie Mistrza Polski- Chemika Police. Mimo tego, iż murowanym faworytem spotkania była drużyna przyjezdnych, to kibice BKS liczyli na kolejną niespodziankę i punkty do ligowej tabeli. Tak się jednak nie stało, naszpikowany gwiazdami Chemik od początku spotkania udowadniał swoją wyższość, mimo bardzo ambitnej gry gospodyń. Po dwóch partiach , rozstrzyganych w samych końcówkach, w 3 i 4 secie BKS nieco opadł z sił i pozwolił rozegrać się drużynie Chemika, tym samym przegrywając spotkanie 1:3. MVP meczu wybrana została Magdalena Janiuk, która zdobyła 12 punktów.</center>

<center>BKS Ustronianka Bielsko-Biała - LOTOS Chemik Police 1:3 (23:25, 35:33, 19:25, 16:25)
MVP: Magdalena Janiuk (LOTOS Chemik Police)
</center>

<center>Bielsko: Mras 4, Skrzypkowska 12, Janicka 7, Wańczyk 23, Gray 20, Moskwa 5, Przybyła (L)
Police: Gajewska 2, Herbots 22, Ptak 10, Honorio 25, Mędrzyk 17, Janiuk 12, Maj-Erwardt (L)</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Nie 17:35, 14 Lut 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>LEGIONOWO BEZLITOSNE DLA BKS!

[link widoczny dla zalogowanych]</center>

<center>PKN Orlen Legionovia Legionowo - BKS Ustronianka Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:23, 25:20)
MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król (PKN Orlen Legionovia Legionowo)</center>

<center>Legionowo: Polak 3, Wójcik 14, Żabińska 4, Król 21, Stranzali 11, Aleksić 5, Krzos (L)
Bielsko: Kaczmar, Adams 14, Janicka 1, Helić 16, Gray 14, Pacak 2, Adamek (L)</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Nie 11:53, 28 Lut 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>BKS USTRONIANKA BIELSKO-BIAŁA BEZ SZANS NA SWOIM TERENIE! </center>

<center>BKS Ustronianka Bielsko-Biała - KGHM Volley Wrocław 0:3 (27:25, 15:25, 19:25)
MVP: Maret Balkestein-Grothues (KGHM Volley Wrocław)
</center>

<center>Biesko: Mras, Skrzypkowska 13, Pacak 2, Wańczyk 12, Adams 6, Moskwa 4, Przybyła (L)
Wrocław: Kowalewska 2, Murek 12, Pencova 3, Bjelica 14, Balkestein 20, Bałucka 3, Witkowska (L)</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Nie 11:55, 28 Lut 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>NIESPODZIEWANA PORAŻKA W BYDGOSZCZY! BKS W GŁĘBOKIM DOŁKU!</center>

<center>GLS Pałac Bydgoszcz - BKS Ustronianka Bielsko-Biała 3:1 (24:26, 25:19, 26:24, 25:19)
MVP: Ilka Van de Vyver (GLS Pałac Bydgoszcz)
</center>

<center>Bydgoszcz: Van de Vyver 2, Żurowska 13, Różyńska 9, Rapacz 20, Scuka 18, Grant 9, Jagła (L)
Bielsko: Kaczmar 3, Damaske 23, Pacak 7, Helić 21, Gray 10, Janicka 5, Adamek (L)
</center>

dawid2422

Posty: 773

PostWysłany: Nie 11:59, 28 Lut 2021    Temat postu: NOWY SEZON

<center>CENNA WYGRANA W 1/8 PUCHARU POLSKI! CZY DRUŻYNA Z PODBESKIDZIA WRACA NA ZWYCIĘSKĄ ŚCIEŻKĘ? </center>

<Center>[link widoczny dla zalogowanych]</center>

<center>Sante MKS Kalisz - BKS Ustronianka Bielsko-Biała 2:3 (20:25, 22:25, 25:16, 31:29, 13:15)
</center>

<center>Kalisz: Grabka 4, Lazović 7, Centka 7, Atkinson 20, Rivero 18, Baijens 6, Łysiak (L)
Bielsko: Kaczmar 3, Adams 13, Pacak 8, Helić 26, Damaske 25, Moskwa 5, Adamek (L)