Posty: 333
Przeczytał: 49 tematów

PostWysłany: Czw 22:16, 30 Lip 2020    Temat postu:

Z piekła do nieba.

W pierwszym meczu sezonu 2020/21 Pałacanki na wyjeździe podejmowały Grot Budowlani Łódź. Spotkanie zaczęło się pod dyktando gospodyń, które nie dały dojść do słowa swoim rywalką i wygrały inauguracyjną partię do 15. Kolejny set w wykonaniu Pałacanek był nieco lepszy. Toczyły w miarę wyrównany bój, jednak bardzo dobra postawa skrzydłowych z Łodzi, na czele z Clegar, sprawiła, że kolejną partię wygrały do 21. W trzecim secie karta się odwróciła. Przede wszystkim lepiej zaczęły grać Słowenki, Scuka i Mlakar, która dobra postawa sprawiła, że trzeci set padł łupem zawodniczek znad Brdy. Czwarty set był bliźniaczo podobny do poprzedniego, dobre akcje w ataku wykonywała Żurowska i set zakończył się wynikiem 25:20 dla Bydgoszczanek. Tie-break to wyjątkowo zażarta walka, w której lepsze okazały się podopieczne Xerona, które nie były stawiane w roli faworyta. Stare siatkarskie porzekadło znowu się sprawdziło. „Kto nie wygrywał 3:0, przegrywa 2:3”.
- To był ciężki mecz, zaczęłyśmy go bardzo słabo, ale z seta na set, prezentowałyśmy się coraz lepiej. To co najlepsze zostawiłyśmy na piąty set i możemy z uśmiechami wracać do Bydgoszczy – powiedziała zmęczona, lecz szczęśliwa Lana Scuka Nie ukrywam, że cieszę, że tu jestem. Po sezonie spędzonym w kwadracie dla rezerwowych potrzebowałam gry, wiem, że trener będzie rotował składem, ale czuje większe obciążenie i wiązane ze mną nadzieję, z czego się niesamowicie cieszę – kończyła Scuka.

MVP meczu została wybrana Ewelina Żurowska, która punktowała 22 przy prawie 74% skuteczności.

Grot Budowlani Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
2:3 (15,21,-21,-20,-15)
Budowlani: Bongearts, Daalderop(15), Lewandowska(8 ), Clegar(28 ), Bączyńska(13), Alagierska(15), Gartstka(L)
Pałac: Mazurek(3), Żurowska(22), Ziółkowska(5), Mlakar(25), Scuka(19), Grant(3), Jagła(L)

Xeron

Posty: 333

PostWysłany: Nie 22:29, 13 Wrz 2020    Temat postu:

Xeron

Posty: 333

PostWysłany: Sob 14:39, 19 Wrz 2020    Temat postu:

Już dziś pojawi się obszerny wywiad z naszą przyjmującą.

Xeron

Posty: 333

PostWysłany: Sob 15:32, 19 Wrz 2020    Temat postu:

Wywiad z Eweliną Żurowską.

Redaktor: Witaj Ewelina!
Ewelina Żurowska: Witam.
R: Zacznę może od gratulacji, bo to co robisz z resztą dziewczyn w tym sezonie jest niesamowite.
E: Dziękujemy bardzo. Powiem nieskromnie, że czujemy się świetnie jako drużyna i od razu widać to na boisku bo gramy bardzo poukładaną siatkówkę.
R: To prawda. Jednak w poprzednim sezonie nie było tak kolorowo, męczyłyście się.
E: Grało nam się ciężko, było mało pozytywów w naszej grze. Jak dwie grały dobry mecz, kolejne dwie grały słabo i tak praktycznie przez cały sezon. Jedynie zespół z Bielska-Białej nie odnalazł recepty na nasz zespół, opłacił to spadkiem.
R: Ty jednak indywidualnie zaliczyłaś dobry sezon, byłaś w czołówce rankingu najlepiej punktujących i atakujących. Na pewno pojawiły się lepsze oferty niż ta z Bydgoszczy.
E: Można powiedzieć, że zaliczyłam dobry sezon, ale liczy się wynik zespołu, a ten nie był zadowalający. Myśli w trakcie sezonu miałam różne, w okolicach lutego pojawiły się już pierwsze oferty od managera. Jednak nie chciałam zbyt szybko dokonywać decyzji, ponieważ Bydgoszcz to mój dom i czuję się silnie związana z klubem.
R: Co to były za oferty? Z jakich krajów?
E: I z Polski, i z Włoch, ale również z Francji i Niemiec.
R: Co zdecydowało, że widzimy cię w tym sezonie w Pałacu?
E: Wizja trenera na kolejny sezon. Zostały też w zespole dziewczyny, z którymi gramy już kilka sezonów, więc znamy się bardzo dobrze.
R: Odeszły Vanzurova, Stencel, Szpin, Biedziak, Barysevich, Lozo i Fedusio. Przyszły Scuka, Mlakar, Dybek, Połeć, Grant i Żurawska. Jak oceniłaś te zmiany przed sezonem?
E: Na pewno poczułam w głębi, że będzie to świeży powiew. Osobiście znałam wcześniej tylko Kinie Dybek, z którą spotykaliśmy się w młodzieżówce w Pałacu, resztę dziewczyn spotykałam po drugiej stronie siatki albo kojarzyłam z telewizji. Na pewno poczułam się jako jedna z bardziej doświadczonych dziewczyn.
R: Skład był zagadkowy, wiele ekspertów i fachowców typowało was jako druga drużyna od dołu, jednak robicie wszystko, żeby udowodnić, że tak nie jest.
E: To prawda. Gramy po prostu swoje, tak jak najlepiej umiemy, każda z nas jest w formie i dobrze dogadujemy się na boisku i poza nim, co widać. Wierzymy, że jesteśmy w stanie grać w play-offach, a nawet coś w nich ugrać.
R: Zaczęłyście ten sezon na wyjeździe w Łodzi, tam w tie-breaku zwyciężyłyście nad Budowlanymi, co już było wtedy nie lada wyczynem, zgarnęłaś tam statuetkę MVP, poczułaś wtedy, że ten sezon może być lepszy niż poprzedni?
E: Poczułam to już na treningach przed sezonem, ten mecz tylko potwierdził, że stać nas na wiele, lecz jeszcze wtedy nie spodziewałam się, że będziemy regularnie wygrywać.
R: Królowe tie-breaków, tak można was nazwać?
E: (śmiech) Coś w tym jest, wygrałyśmy po pięciu setach z Budowlanymi, Legionovią, Kaliszem, ŁKS-em i Developresem.
R: Jaki jest przepis na sukces Pałacu Bydgoszcz?
E: Stworzyłyśmy drużynę, której nie udało się stworzyć w poprzednim sezonie. Każda z nas się uzupełnia i nieważne, która wchodzi na boisko, daje z siebie 110%. Stąd te dobre wyniki i pozycja w tabeli.

PostWysłany: Sob 17:23, 31 Paź 2020    Temat postu:

Pałac Bydgoszcz sezon 2021/22… otwieramy!

Nasza drużyna wciąż zmaga się w play-offach o zajęcie jak najwyższego miejsca. Niestety z pierwszej fazie przegraliśmy dwa mecze z bardzo silnymi w tym sezonie Wrocławiankami. Wciąż czekamy na rywala, którego wyłonią najbliższe mecze.
Miło nam w tym miejscu poinformować, że część z naszych zawodniczek, podjęły decyzję o kontynuowaniu kariery w zespole Pałacu. Na rozegraniu wciąż będziemy oglądać świetnie rozwijającą się Izę Klekot, która ma za sobą świetny sezon. Na przyjęciu niezmiennie od kilku sezonów będziemy podziwiać Ewelinę Żurowską – liderkę zespołu. W Polsce zadomowiła się Lana Scuka, która szybko podjęła decyzję o pozostaniu w zespole. Trzecią przyjmującą, którą będziemy oglądać nadal w zespole z Bydgoszczy jest Kinga Dybek. Po bardzo dobrym sezonie „Kinia” z chęcią podpisała kontrakt na zbliżające się rozgrywki.
Na młocie trzeci sezon w naszym zespole spędzi Izabella Rapacz, która w obecnym sezonie jest jedną z najlepiej punktującą oraz atakująca ligi. Pozycja środkowych pozostanie bez zmian. Na kolejny sezon w barwach „Pałacanek” zdecydowały się Marta Ziółkowska, Kinga Różyńska, Nia Grant oraz Katarzyna Połeć. Na libero podobnie jak na środku również obędzie się bez korekty w składzie – na kolejne rozgrywki pozostają Monika Jagła oraz mająca ważny kontrakt Aleksandra Żurawska.

PostWysłany: Sob 23:31, 21 Lis 2020    Temat postu:

Kończymy sezon na siódmym miejscu.(wywiad)

Dzień dobry trenerze, spotykamy się na gorąco po waszym ostatnim meczu w tym sezonie. Na szczęście wygranym. Co przechyliło szalę na waszą stronę?
Xeron: Zdecydowanie była to zespołowość. Wszystkie zawodniczki zagrały na równym poziomie. Oczywiście były wzloty, upadki, ale w najważniejszych momentach to my dyktowaliśmy warunki.

O walkę o siódmą pozycję stanęliście na przeciw Radomki Radom, która w tym sezonie prezentowała się świetnie. Notowania bukmacherów i opinie ekspertów przemawiały za zespołem z Mazowsza, tym bardziej, że Pałac jeszcze ani razu nie wygrał nad zespołem Radomki. Jednak to wy po dwóch emocjonujących meczach wychodzicie zwycięsko z tej batalii. Taki był plan?
Xeron: Plan był taki, żeby zwyciężyć. Nie patrzyliśmy na poprzednie mecze z Radomiem. Bardzo zależało nam na wygraniu tych spotkań i to się udało. Pokazaliśmy kawał dobrej siatkówki i uważam, że w końcowym rozrachunku powinniśmy znaleźć się jeszcze wyżej, jednak reszta drużyn pokonała nasz młody zespół doświadczeniem.

W plebiscycie najlepszych zawodniczek wyróżnienia dostały trzy zawodniczki Pałacu. Kinga Dybek, dwukrotnie Monika Jagła oraz Iza Klekot. Co trener uważa o tych propzycjach?
Xeron: Na pewno są one bardzo zasłużone. Kinga pokazała jaki naprawdę wielki potencjał w niej drzemie. Niesamowicie się cieszę, że nadal będzie grać w naszym klubie. Monika i Iza natomiast pokazały, że mimo młodego wieku warto na nie stawiać.

Czy siódma pozycja satysfakcjonuje trenera?
Xeron: Tak i nie. Tak, ponieważ zrobiliśmy minimum jakie założyliśmy sobie przed sezonem, poprawiliśmy się o dwie pozycje w porównaniu do poprzedniego sezonu. Nie, dlatego że stać nas było zdecydowanie na więcej, dziewczyny bardzo chciały i dzielnie mierzyły się z bardziej doświadczonymi zespołami, ale byliśmy po prostu słabsi w danym momencie. Runda zasadnicza dała nam duży smak na wygrywanie, ale ostatecznie można ten sezon zaliczyć do udanych.

Jakieś plany transferowe, może już coś wiadomo na ten temat?
Xeron: Bez konkretów. Na sportową emeryturę odchodzi nasza ikona Madzia Mazurek. Po roku rozstajemy się z Izą Mlakar, a po kilku sezonach odchodzi od nas Patrycja Balmas, która rozważa dwie drogi, ale nie będę rozwijać tematu. Będziemy potrzebować rozgrywającej, która wesprze Izę Klekot oraz atakującą obok Izabelli Rapacz. Nie planujemy żadnych zmian na środku. Planujemy również wzmocnienie przyjęcia, jednak nadal dywagujemy nad tym czy ściągniemy jedną zawodniczkę czy dwie.

PostWysłany: Czw 14:56, 25 Mar 2021    Temat postu:

6 miejsce po fazie zasadniczej i pierwsze decyzję odnośnie kolejnego sezonu! - Rozmowa z trenerem

Dzień dobry trenerze! Humory po fazie zasadniczej dopisują?
T: Myślę, że tak. Zajęliśmy szóste miejsce, więc to najlepsze miejsce po fazie zasadniczej od kiedy przejąłem stery zespołu( uśmiech), chociaż liga w tym roku była niesamowicie wyrównana, co świadczy to, że praktycznie nikt nie był pewny miejsca w jakie zajmie do końca fazy zasadniczej. Tylko my, Chemik i Radomka mieliśmy zagwarantowane pozycje po 17 kolejce, reszta musiała walczyć do samego końca.

Wy jednak ostatni mecz potraktowaliście poważnie i na mecz z Budowlanymi wyszliście pierwszym składem.
T: Od razu naprostuje, u mnie w drużynie nie ma pierwszego czy drugiego składu, wiadomo że są dziewczyny bardziej doświadczone, które zagrały więcej meczów, ale w naszym Pałacu liczy się przede wszystkim drużyna. Myślę, że na przestrzeni całej rundy to pokazaliśmy. A co do meczu z Budowlanymi, żałujemy, że nie zamknęliśmy go w trzech setach, bo dwa pierwsze sety wygraliśmy bardzo pewnie, aczkolwiek liczy się zwycięstwo.

W Play-offach zmierzycie się z inną Łódzką drużyną, która ma zdecydowanie lepszy sezon. Czy już myślicie o meczach z ŁKS-em?
T: Zdecydowanie już przygotowujemy się do meczów. Nie jesteśmy faworytem i te spotkania też mogą przebiegać różnie, tak jak wyglądało to w lidze. Jesteśmy dobrej myśli i liczymy na jakąś niespodziankę.

Jakie zmiany po sezonie zajdą w Pałacu Bydgoszcz?
T: Niewielkie. Z drużyną żegna się Lana Scuka, z którą negocjowaliśmy, ponieważ rozgrywa bardzo dobry sezon, ale Lana chciała spróbować czegoś innego. Oczywiście życzymy jej samych sukcesów. Oprócz tego z drużyną żegna się Nia Grant. Reszta zawodniczek ma już podpisane kontrakty na przyszły sezon lub dopełniamy ostatnie formalności.