Posty: 1984
Przeczytał: 6 tematów

PostWysłany: Czw 21:18, 10 Gru 2020    Temat postu:

<center>"Drugi dzień turnieju"

Pierwszy mecz tym razem rozegrała ekipa gospodarza, która stanęła na przeciwko polickiej potęgi. W przeciwieństwie do wczorajszych meczy składy obu ekip przeszły gruntowne "przemeblowanie", bowiem trenerzy postanowili posłać w bój siatkarki, które nie miały do tej pory okazji występować na turnieju. Już od początku wydawało się, że spotkanie to będzie niezwykle zacięte, a kolejne jego minuty tylko wszystkich w tym przeczuciu utwierdzały. Premierową odsłonę Policzanki zdołały rozstrzygnąć na swoją korzyść dzięki świetnie grającemu duetowi Skorupa-Honorio. Drugi set był niemal bliźniaczo podobny do pierwszego, z tą różnicą, iż w ostatecznym rozrachunku to kaliszanki zdołały zdobyć ostatni punkt i wyrównać stan rywalizacji. W kolejnych dwóch setach niesłychanie skuteczna stała się Sherridan Atkinson, czyli atakująca gospodarzy, która kończyła niemal każdą piłkę, którą dostawała od Bałdygi. Chemik zaczął popełniać, podobnie jak we wczorajszym spotkaniu, sporo błędów. Ostatecznie świetna postawa w obronie i kończenie swoich ataków w pierwszej akcji prze kaliszanki doprowadziło do zwycięstwa nad aktualnym Mistrzem Polski 3:1! MVP spotkania została wybrana Sherridan Atkinson, a najlepszą zawodniczką Chemika wybrano Brunę Honorio.

W drugim meczu spotkały się ekipy z Bielska oraz Rzeszowa. Bielszczanki niesione wczorajszym pewnym zwycięstwem nad Chemikiem chciały udowodnić, że nie stało się to przypadkiem i wyszły na boisko mocno zmotywowane. Rzeszowianki również wygrały wczorajsze spotkanie i zdecydowanie chciały utrzymać zwycięską passę. Dwa pierwsze sety, głównie dzięki fantastycznej grze w ataku młodej Włoszki padły łupem Rzeszowa. Nvakalor raz po raz kończyła piłki, które dostawała od swojej koleżanki i była najjaśniejszym punktem swojej drużyny. Bielsko grało bardzo solidnie, jednak nie mogła się wykreować liderka, która wzięłaby ciężar gry na swoje barki w najważniejszych momentach. Trzecia partia właściwie od początku przebiegała tym razem pod dyktando bielszczanek, w których szeregach zdecydowanie zaczęła odżywać Ola Wańczyk. W czwartej partii rzeszowianki były o krok od zwycięstwa, wygrywały w końcówce już 24:20 by... tego seta przegrać. Dotychczasowa liderka - Nwakalor zaczęła popełniać masę błędów, w tym 3 ataki autowe w końcówce, co przechyliło szalę zwycięstwa na stronę przeciwnika. Ti-break był bardzo nierówny w wykonaniu obu ekip. Bielsko wygrywało już 5:2, by za chwilę przegrywać 9:5. Ostatecznie kilka dobrych serwisów Magdy Hawryły i punktowe bloku Zuzy Efimienko pomogły w zwycięstwie ich drużyny w drugim dniu turnieju. MVP spotkania wybrana została Zuzanna Efimienko-Młotkowska, natomiast najlepszą zawodniczką z Bielska tym razem była Aleksandra Wańczyk.

[link widoczny dla zalogowanych]</center>

szymek8911

Posty: 1984

PostWysłany: Pią 14:31, 11 Gru 2020    Temat postu:

<center>"Trzeci dzień turnieju"

Trzeci dzień turniejowych zmagać rozpoczęliśmy od meczu MKS Kalisz kontra BKS Bielsko-Biała. Obie ekipy jak do tej pory spisywały się na prawdę dobrze i kibice w hali z pewnością oczekiwali bardzo wyrównanego spotkania. W mecz lepiej weszły kaliszanki, które dość szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Ekipa z Bielska dogoniła jednak szybko zespół rywala i w końcówce partii mieliśmy remis, w której lepiej zaprezentowały się kaliszanki i to ich łupem padł pierwszy set. Druga partia to koncertowa gra Bielska, które podrażnione poprzednim przegranym setem grało niemalże bezbłędnie. Kolejne dwa sety były z kolei koncertową grą drużyny gospodarza, która dzięki bardzo dobrej postawie tego dnia Katariny Lazović dowiozła zwycięstwo do końca i wygrała całe spotkanie 3:1. MVP spotkania wybrana została Katarina Lazović - autorka 21 punktów, natomiast najlepszą zawodniczką Bielsko była po raz kolejny Adela Helić.

Drugie spotkanie zapowiadało się równie emocjonująco, ponieważ ekipy z Rzeszowa jak i Polic mają bardzo wyrównane i mocne składy. Lepiej w mecz zdecydowanie weszły policzanki, które nie pozostawiając żadnych złudzeń przeciwniczkom wygrały seta do 19! Kolejna partia obfitowała w świetne zagrania drużyny z Rzeszowa, a zwłaszcza Jovany Brakocević, która w pierwszej partii, była niemalże niewidoczna. W momencie wyrównania wyniku libero drużyny mistrza Polski dała zdecydowany sygnał swoim koleżankom, że to spotkanie muszą wygrać. Dwoiła i troiła się w obronie, a w przyjęciu była bardzo pewnym punktem. Dzięki temu skrzydłowe polickiej drużyny mogły skupić się na zdobywaniu punktów i wyszło to im zdecydowanie na dobre, ponieważ dokładając pewne ataki i podejmując ryzyko w polu serwisowym wygrały dwa kolejne sety i całe spotkanie 3:1. MVP spotkania wybrano Paulinę Maj-Erwardt, a najlepszą zawodniczką Rzeszowa została Odina Bayramova.

OSTATECZNA TABELA TURNIEJU O PUCHAR PREZESA FIRMY SANTE:

1. SANTE MKS KALISZ 7 pkt 8-5
2. KS ALIOR BANK RZESZÓW 4 pkt 7-7
3. BKS USTRONIANKA BIELSKO-BIAŁA 4 pkt 6-7
4. LOTOS CHEMIK POLICE 3 pkt 5-7

Oznacza to, że nasza drużyna wygrała organizowany w Kaliszu turniej towarzyski przed sezonem!!!

"Bardzo cieszę się z tego jak wyglądał ten turniej i jak się w nim prezentowaliśmy. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się tak dobrego wyniku, ale to pokazuje, że należy zawsze wierzyć w swój zespół. Należy też pamiętać, że przeciwnicy mieli zdecydowanie trudniej od nas, bowiem nie mogli liczyć na tak liczne wsparcie swoich kibiców, grali w obcej hali, dowiedziałem się też, że nie wszystkie zagraniczne zawodniczki z zespołów przeciwnych trenowały z klubem od początku, co z pewnością też miało wpływ na jakość ich gry. Tak czy inaczej jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przed własną publicznością pokazaliśmy fajną siatkówkę i daliśmy kibicom wiele powodów do radości przez ostatnie trzy dni. Bardzo dziękujemy wszystkim trzem ekipom za chęć udziału w turnieju i mamy nadzieje, że pobyt w Kaliszu był dla was satysfakcjonujący i do zobaczenia na ligowych parkietach!" - skomentował cały turniej trener kaliszanek #szymek8911.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim trzem ekipom za zaangażowanie i chęć sprawdzenia się przed zbliżającym się sezonem. Było nam bardzo miło Was gościć i mamy nadzieję, że w przyszłości spotkamy się w podobnym gronie na drugiej edycji turnieju!

DZIĘKUJEMY!!!</center>

Ostatnio zmieniony przez szymek8911 dnia Pią 21:32, 11 Gru 2020, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Pon 13:49, 28 Gru 2020    Temat postu:

<center>"Falstart Kaliszanek na początek rozgrywek"

W drugiej kolejce nowego sezonu Tauron Ligi nasza ekipa podejmowała na własnej hali drużynę Grota Budowlanych Łódź. Przed rozpoczęciem meczu wiele osób liczyło na zacięty pojedynek, ponieważ wyjściowe składy obu ekipy zdawały się bardzo wyrównane. Jednak już od początku meczu to przyjezdne prowadziły lepszą grę, zwłaszcza w ataku, co dało im kilkupunktową przewagę w najważniejszych momentach seta, której nie wypuściły już do końca partii. Drugi set, na początku, wydawał się być bardziej wyrównany. Gospodynie zaczęły mocno pracować w obronie, co ostatecznie przełożyło się na dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Był to jednak, jak się okazało, punkt zwrotny meczu, bowiem Budowlane zaczęły grać od tamtej pory jak z nuty, nie popełniając przy tym błędów własnych, czego nie można było powiedzieć o kaliszankach. Ostatecznie od stanu 16:14 MKS zdołał zdobyć zaledwie jeden punkt, przy 11 punktach zaliczonych w serii dla Grota. Trzeci set również od początku był bardzo wyrównany. Kaliszanki wściekłe za poprzednią partię dawały z siebie 110% na boisku, jednak jak się okazało było to za mało na świetnie dysponowane tego dnia łodzianki, które ostatecznie wygrały tą partię 25:20, a cały mecz 3:0. Najbardziej wartościową zawodniczką spotkania wybrana została Martyna Grajber, która po 3 latach gry dla Chemika postanowiła wrócić do Łodzi.

"Jesteśmy na siebie bardzo złe za ten mecz, a zwłaszcza za drugą partię. Nie potrafię teraz powiedzieć co było przyczyną naszej zapaści w tej partii, jednak najprawdopodobniej był to po prostu brak doświadczenia w tego typu nerwowych sytuacjach. Jesteśmy bardzo młodym zespołem, biorąc pod uwagę całą ligę - najmłodszym. Oczywiście to nas nie usprawiedliwia, ale zdecydowanie brakowało na boisku dziewczyny, która wzięłaby na siebie odpowiedzialność za grę w tych trudnych momentach, zmotywowała do działania resztę. Kiedy Budowlane zdobywały kolejne punkty już żadna z nas nie wierzyła w sukces tego seta i po prostu się poddałyśmy. Bardzo mocno pracujemy nad tym żeby takie sytuacje się nie zdarzały, ale nie da się od tak tego wypracować, potrzeba na to czasu. Teraz czeka nas chwila odpoczynku i ruszamy z przygotowaniami do meczu z Developresem, który będzie równie trudny, jeśli nie trudniejszy, od tego z Budowlanymi. Mogę zapewnić jednak, że damy z siebie wszystko, by wygrać pierwszy w tym sezonie pojedynek i udowodnić naszą boiskową wartość!" - skomentowała spotkanie nasza rozgrywająca - Alicja Grabka.

<center>"Pierwsza wygrana w sezonie!"

Trzecia kolejka siatkarskiej Tauron Ligi zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Nasza ekipa po raz pierwszy w tym sezonie ligowym miała zmierzyć się z bardzo silnym zespołem z Rzeszowa, do którego dołączyły takie gwiazdy jak chociażby Jovana Brakocević-Canzian, czy Kamila Witkowska. Pierwszy set był prawdziwą hecą dla sympatyków siatkówki, bowiem mieliśmy okazję oglądać bardzo wyrównaną partię. Nasze zawodniczki prezentowały się bardzo dobrze, jednak ostatecznie dzięki świetnie dysponowanej tego dnia Bayramovej szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gospodyń. Kolejne dwa sety to jeszcze lepsza gra w wykonaniu ekipy z Kalisza. Siatkarki trenera #szymek8911 niesione dopingiem swoich kibiców, którzy dość licznie przyjechali na to spotkanie do Rzeszowa, grały niemal koncertowo popełniając bardzo mało błędów własnych, czego nie można było powiedzieć niestety o gospodyniach. Czwarta partia to rzeszowianki znów przejęły inicjatywę i doprowadziły do wyrównania wyniku. Ostatni tego dnia set stał pod znakiem bardzo dobrych zagrań, przede wszystkim kaliszanek, które dzięki swojej świetnej grze zdołały pokonać ekipę trenera #kamil2 15:9!

"Niezwykle cieszy nas ta wygrana. Rzeszów to znakomity zespół i właśnie takie wygrane podbudowują nasze ego, przez co stajemy się bardziej pewne w swojej grze. Dzisiaj każda z nas dołożyła ogromną cegłę do wygranej, wspierałyśmy się nawzajem, mogłyśmy na sobie polegać, było to coś czego brakowało nam w dwóch poprzednich meczach i co ostatecznie nas pogrążało. Chciałyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym wspaniałym kibicom, którzy tak licznie przyjechali do rzeszowskiej hali, by nas dopingować, jest to dla nas bardzo ważne i cieszymy się, że udało się nam sprawić wam prezent w postaci wygranej tego dnia. Myślę, że powoli kształtuje się nasz układ jako teamu, coraz lepiej rozumiemy się na boisku oraz poza nim, praca, którą wykonujemy także poza halą daje w końcu efekty. Mam nadzieję, że będziemy grać coraz lepiej i podnosić poprzeczkę naszym rywalkom coraz wyżej (uśmiech)" - Martyna Łukasik, MVP spotkania.

<center>"Jeden punkt zostaje w Kaliszu"

W ramach czwartej kolejki Tauron Ligi nasza ekipa miała zmierzyć się z powoli odbudowującym się po dwóch słabszych sezonach zespołem ŁKS'u Łódź. Nasza drużyna po zwycięstwie nad rzeszowskim teamem w ostatniej kolejce wydawała się być bardzo zmotywowana, by odnieść kolejne ligowe zwycięstwo, tak więc zapowiadał nam się bardzo ciekawy pojedynek na hali przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Kaliszu. W pierwszych minutach meczu zdecydowanie pewniej czuły się przyjezdne, które dzięki świetnej grze swojej słoweńskiej przyjmującej, szybko uciekły naszym dziewczynom. Strata okazała się na tyle duża, że mimo chęci kaliszanki nie były w stanie dogonić rywalek i przegrały pierwszą partię bardzo wyraźnie. Drugi set był niemal lustrzanym odbiciem pierwszego. ŁKS wywierał ogromną presję na gospodyniach, które momentami wyglądały na zrezygnowane. Dopiero trzecia partia przyniosła przełamanie, a załamane dotychczas kaliszanki zaczęły wyglądać coraz pewniej. Skuteczne ataki Martyny Łukasik i nieprawdopodobne obrony Julii Mazur okazały się kluczem do zwycięstwa w tym secie. Czwarta partia była jeszcze lepsza w wykonaniu naszego zespołu. Po słabszym początku do gry włączyła się Zuzanna Szperlak, która w tej partii była główną egzekutorką. Ti-break nie był już niestety dla nas tak szczęśliwy jak ostatnio. Ponownie, świetna tego dnia, Słowenka stała się dla kaliszanek nie do zatrzymania i to właśnie dzięki jej atakom i świetnej postawie w obronie Krystyny Strasz łodzianki odskoczyły w końcówce kaliszankom i ostatecznie wygrały 15:9.

"Zabrakło nam na prawdę niewiele, by po tak fatalnym początku całkowicie odwrócić losy tego meczu. Nie mam pojęcia co nas tak sparaliżowało w dwóch pierwszy partiach, możliwe, że byłyśmy tak pewne siebie po wygranej nad Rzeszowem, że gdy ŁKS zaczął grać tak świetną siatkówkę, na co nie byłyśmy przygotowane, zamurowało nas. Łódź ma w swoich szeregach kilka nowych twarzy, których dziewczyny grające w lidze dłużej, nie znają i myślę, że jest to ich wielkim atutem. Mimo wszystko był nam potrzebny taki zimny prysznic, by na następny raz się tak nie podpalać, nie myśleć o poprzednich meczach, tylko skupić się na tym co teraz. Uważam, że gdybyśmy wyszły na ten mecz bardziej skoncentrowane mogło zdarzyć się wszystko. Tak czy inaczej wielkie gratulacje dla ŁKS'u, ale i dla nas, za ciekawe widowisko i dostarczenie wielu emocji naszym kibicom. Teraz czas, by przygotować się na kolejny ciekawy mecz z trudnym rywalem jakim jest Legionowo. Liczę, że pokażemy się z dobrej strony i być może sprawimy kolejną niespodziankę (uśmiech)" - skomentowała spotkanie nasza przyjmująca, Zuzanna Szperlak.

PostWysłany: Wto 12:51, 09 Mar 2021    Temat postu:

<center>"Puchar Polski nie dla kaliskich siatkarek"

Kaliszanki jako jedna z dwóch ekip z Tauron Ligi zmierzyła się w 1/16 Pucharu Polski z zespołem z 1 ligi i poradziła sobie na prawdę dobrze. Siatkarki z Kalisza pokonały wówczas dobrze spisującą się na zapleczu ekstraklasy Piłę 3:0 i otworzyła sobie tym samym drogę do kolejnej rundy turnieju. Niestety losowanie 1/8 pucharu nie sprzyjało prowadzonym przez szymka8911 siatkarkom, bowiem już w kolejnej rundzie musiały stawić czoła niezwykle ambitnemu beniaminkowi TL z Bielska-Białej. Ekipy te prowadziły niezwykle zacięte boje w ligowej rywalizacji, zatem ciężko było wytypować faworyta tego starcia. Już pierwszy mecz pokazał, że obie ekipy są niezwykle zdeterminowane, by znaleźć się w kolejnej rundzie PP, jednak to ekipa z Bielska miała ostatnie słowo w owym starciu i wyszła z niego zwycięsko. Drugi mecz również był bardzo zacięty, pełen pięknych akcji, jednak po raz kolejny to zespół ze Śląska pokazał swoją klasę i wygrał drugi mecz, tym samym meldując się w ćwierćfinałach siatkarskiego Pucharu Polski 2021/2022. Naszym dziewczynom dziękujemy za ogrom pracy i serca włożone w oba spotkania, a zawodniczkom z Bielska gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie, w której spotkają się z aktualnym mistrzem Polski - Chemikiem Police.

szymek8911

Posty: 1984

PostWysłany: Śro 16:30, 10 Mar 2021    Temat postu:

szymek8911

Posty: 1984

PostWysłany: Pią 17:55, 19 Mar 2021    Temat postu:

<center>"Kalisz nadal w walce o play-off"

Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej Tauron Ligi 2021/2022 siatkarki z Kalisza, podejmowały we własnej hali niezwykle nieobliczalne, w tym sezonie, zawodniczki Radomki Radom. Był to bardzo ważny mecz w kontekście szans na awans do najlepszej ósemki sezonu dla naszych zawodniczek, ponieważ przegrana za 3 punkty mogłaby okazać się przysłowiowym gwoździem dla MKS'u i końcem marzeń o play-offach. Tak się jednak na szczęście nie stało. Jak przed meczem zapowiadała jedna z jaśniejszych postaci tego meczu, rozgrywająca naszego zespołu - Alicja Grabka, dziewczyny dały z siebie maksimum i dzięki ogromnej woli walki i determinacji zdołały pokonać przyjezdne i to w stosunku 3:0.

"To był dla nas bardzo ciężki mecz, walczyłyśmy nie tylko z rywalem, ale także ze sobą. Jesteśmy bardzo młodym zespołem, niedoświadczonym, co często wychodzi w meczach z zespołami mającymi w składzie tzw. "wyjadaczki". Potrafimy grać dobrą siatkówkę, jednak końcówki to nasza zmora. Często nie potrafimy skończyć jednej, dwóch piłek, przez co przeciwnik nas dochodzi i ostatecznie potrafimy nawet przegrać, wydawałoby się wygranego seta. Tym bardziej cieszymy się, że tym razem było inaczej, w pierwszy secie, który był najbardziej wyrównany nie dałyśmy się rywalkom dogonić i to my zaczęłyśmy wywierać na nich presje, dzięki czemu pogubiły się w końcówce a my dokończyłyśmy swoje zadanie. Bardzo chcemy zakwalifikować się do fazy play-off i być może trochę w niej namieszać, to nasz cel na ten sezon, ale jak będzie zobaczymy, możemy tylko zapewnić, że damy z siebie wszystko, by z następnego meczu również wyjść zwycięsko i jeszcze bardziej przybliżyć sobie nasz upragniony awans do najlepszej ósemki" - skwitowała najlepsza zawodniczka meczu z Radomiem - Martyna Łukasik